ZTRATIL  SE  ČERNOBÍLÝ  KOCOUR  

Doplnění (aktualizace) na konci stránky - čtěte prosím .... Není to zde první ztráta ....


V pondělí 21.5.2018 ráno v 8 hodin se v Náchodě, Lidická ul. (v horní polovině), ztratil černobílý kocour, slyšící na jméno Miki.

Má obojek s rolničkou, takže při pohybu je slyšet. A na obojku má žluté označení s dobře čitelným telefonem.

Je kastrovaný, stáří 6,5 roku. Je hodný, přítulný, ale k cizím je bázlivý.

Útěk není pravděpodobný, držel se stále doma, maximálně v blízkém okolí. Možná ze zvědavosti někam vlezl a je někde zavřený?
Případně vlezl do otevřeného auta a byl někam odvezen? To ale snad není moc pravděpodobné.

Pokud jste ho někde viděli, nebo můžete dát nějaké info, budu velice vděčný nejenom já, ale i jeho máma, které teď chybí.
Pokud má stále obojek, je podle něj dobře identifikovatelný a díky rolničce je i slyšet při chůzi slabé cinkání.


Předem děkuji.


tel.: 777 275 556

e-mail: 54701n@gmail.com

facebook: https://www.facebook.com/miki.nach.1

www: http://66.wz.cz/miki

Miki

--- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

Miki

--- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

Miki

Miki

Miki

Miki

Miki

Miki

Miki

Miki

Miki

 

 

--- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

Mikiho mám od narození, jeho mámu Čertici (černá kočka) od malička (od 1 měsíce). Miki byl stále s ní, jsou na sebe zvyklí. A to jsem měl ještě Míšu (mourovatý kocour), staršího bráchu Mikiho. Ten bohužel zemřel po těžké nemoci před 4,5 lety (bylo mu jen 2,5 roku). Všichni tři se měli moc rádi.

Miki a Míša

Miki a Míša

Miki a Míša

Je to moc smutný, když vám zbydou jen fotky ....

Proto se snažím udělat vše, abych Mikiho získal zpět. Vytvořil jsem tuto stránku, dávám inzeráty na internet, oznámení do novin, vylepuji plakátky a pátrám v okolí.

A děkuji všem, kdo se snaží pomoci. Bohužel ale existují lidé, kteří tyto oznámení strhávají, nebo ničí. Nerozumím tomu, nechápu to. A už vůbec nedokáži pochopit, jestli někdo dokáže ublížit bezbrannému zvířeti .... Protože není normální, aby Miki takto zmizel. Na obojku měl napsaný telefon, pokud byl třeba někde někým přejetý, očekával bych, že kdyby se to stalo, že ten dotyčný najde tolik odvahy a na mé číslo zavolá.
Je to hrozný, když nevíte co se stalo ..., ta bezmoc ....

Miki, vrať se!

 

--- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

Neničte prosím vyvěšené plakátky  (jeden den vyvěšeno, druhý den poničeno, nebo strženo)

Miki - plakát

Miki - plakát

Miki - plakát

 

--- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

 doplněno - 21.06.2018 čt  
Je to měsíc od nepochopitelného zmizení Mikiho .... Stále si kladu otázku, co se vlastně stalo? Byl to moc hodný kocourek, rozhodně si žádný špatný konec nezasloužil ....

Naposledy jsem ho viděl 21.5.2018 v 7:50. Šel přes ulici k sousedom (čp134), jak mají parkovací stání (na mapce a fotce osnačeno šipkou 1) a dále pak šel na jejich zahradu a asi někam dál přes okolní zahrady, to už nevím. Od té doby jsem ho už nikdy neviděl. Soused prý o ničem neví, neviděli ho, jen odpověděl, že jim tam chodí hodně koček. Radost z toho asi nemají. Chápu to, i mně na zahradu chodí kočky, kocouři, létají ptáci, tak to prostě je a je to normální. Ale nic mu neudělali, když jsem se znovu ptal, jestli ho neviděli, nebo cokoli neví ....
Zmizení kočky se zde nestalo poprvé, jak jsem se včera dozvěděl. Před 1/2 rokem v sousední ulici (čp91, na mapce označeno číslem 2) se ztratil také kocour. Pán mi sám říkal, že jejich kocour prý také chodil i na sousední zahrady (jako můj). Ale co se s jejich kocourem stalo, kde skončil, to také neví.
Jsou to úplně podobné případy, dokonce to byli i asi dost podobní kocourci (oba černobílí) A oba podobně zmizeli, do této chvíle nebyli nalezeni.
Je to prostě divný .... Je to smutný, když vám takto zmizí zvíře, které máte od narození .... Byla to náhoda, je nějaká souvislost se ztrátou koček zde v této oblasti, nebo ne? Je tu bezpečno pro kočky? Někdo jim zde ubližuje? Nebo dává ňáké jedovaté nástrahy? Co se stalo a proč? Dozvim se to někdy? Měl obojek s dobře čitelným telefonem a přesto zmizel .... Skončil někde dál, třeba že byl někde někam (třeba nevědomky) odvezen a tedy ještě žije? Nebo skončil někde blízko? Najdu ho ještě někdy? Zavolá mi někdo, že ho našel? Má cenu nadále vyvíjet obrovské úsilí, když skončil třeba něde zde nedaleko? Byl přejetý autem a dotyčný neměl tu odvahu zavolat na číslo z obojku a někde ho jen odhodil (do křoví, do popelnice)? Je to pro mě hrozná představa ....
Pokud máte nějaké informace, nebo jste ho někde viděli (blízko nebo dál), budu velice vděčný, když mi dáte vědět ....

 

 doplněno - 22.06.2018 pá  
Šance, že můj Miki ještě žije, se zase zmenšuje. Dozvěděl jsem se bohužel o dalším zmizení kočky, zde v okolí. Stalo se to před 2 roky (čp90, na mapce číslo 3). Jsou to jen náhody, nebo zde někdo systematicky jednou za čas zařídí zmizení/likvidaci kočky? A stále mi nejde do hlavy, že by se někdo takto zachoval i když vidí obojek s tel.číslem? Ublížil někomu snad můj kocour? Asi těžko .... Udělal nějakou škodu u někoho, kdo nemá rád cizí zvíře? Stačilo ho odehnat, případně polejt vodou (on by si to zapamatoval), zavolat na můj mobil, nebo se stavit osobně (myslím, že skoro každý tady věděl, že tohoto kocourka mám, byl stále před barákem za plotem).
Nemá někdo další zde v okolí podobnou zkušenost s nevysvětlitelným zmizením své kočky? Nemáte nějaké postřehy, informace???


 doplněno - 23.06.2018 so  
Další případ, stalo se to před 1 rokem (čp93, na mapce číslo 4).

 

Miki - plakát

 

Miki - plakát

 

Shrnutí:  Náchod - Lidická, Partyzánská - už 4 kočky zmizely! 
Byla to jen náhoda, nebo cílená likvidace? Uvidím ještě někdy svého Mikiho živého, nebo se alespoň dozvím, co se zde stalo a proč???
Případy mají podobné indicie, držely se doma a neutíkaly, maximálně navštívili sousední zahrady, nebo blízké okolí, ale vždy se vracely.  

21.5.2018 zmizel můj koucour Miki (naposledy viděn přes ulici na pozemku ozn.č.1), před 1/2 rokem zmizel kocour (č.2), před 2 lety kočka (č.3) a před 1 rokem kočka (č.4).
Do teď nebyla žádná nikde nalezena.
Neztratila se i vám kočka zde v této lokalitě?
Dávejte si raději pozor, je to moc smutné, když z ničeho nic zmizí zvíře a nedozvíte se, co se vlastně stalo ....
Detailnější info, včetně mého pátrání, viz. můj předchozí příspěvek, nebo stránky Mikiho http://66.wz.cz/miki

 

Co se stalo Mikimu a jak to vrátit zpět?

 

Zbyla mi už jen kočka, máma kocourků.
Chodí ven, doma zavřená nemůže být.
Drží se na zahradě, občas ale sousední pozemky také navštíví.

Poraďte, co dělat, abych nepřišel i ni ....


 doplněno - 16.07.2018 po  
 

Veliký smutek nad zmizením Mikiho .... Pro mě strašná představa, že ukončil svůj život nejspíš rukama XYZ nedalekého souseda a skončil třeba někde v popelnici a pak na skládce. Byl moc hodný, žádný špatný konec si nezasloužil. Veliké tel.číslo na obojku, na první pohled patrné, že kocour bude někomu chybět.
Smutek, když vidím kočku (jeho mámu), jak už sama před barákem čeká na váš návrat. Do nedávna takto věrně čekal i on a běžel mi vždy naproti, jakmile mne zahlédl.
A veliké zklamání v lidech, nad jejich nezájmem. Těžko uvěřit, že nikdo nic neví, neviděl, nebo neslyšel, že zde existuje NE-člověk, který v tom může mít prsty, že se zde opakovaně kočky ztrácejí. Ani ve snu mě nenapadlo, když jsem začínal pátrat po Mikim, že se případy zde opakují a že by v tom třeba mohl mít prsty někdo zde bydlící. Nikdo se ale ke mně nepřidá, nemohu tedy nic více prozradit (ke komu mně to navedlo - kéž bych se mýlil ....).
A veliký vztek, když toho člověka potkávám na ulici a nemůžu vůbec nic říci. Jen pro sebe si v duchu říkám: "Seš to opravdu ty, kdo tady likviduje kočky a zabil jsi i toho mého"?
A říkám si, jakou odměnu by člověk musel nabídnout, aby případní svědci začali mluvit? 100.000 Kč, 200 tisíc, nebo ještě více? Jo, kdybych alespoň získal živého Mikiho zpět a šlo to všechno vrátit ...., kéž bych se mýlil ....
Tímto oznámením (viz.fotky) dělám vlastně prevenci, ale o to mi už nejde, když to asi ani moc nezajímá ty, kdo zvířata má, nebo kdo přišel o svou kočku úplně stejně, jako já. Je mi líto už jen těch zvířat, která bezmezně důvěřují lidem a pak na to velice krutě doplácí.
Jak může někdo opakovaně ublížovat bezbranným zvířatům? A to ještě, když 100% musí předpokládat, že kočka bude někoho ze sousedů? Navíc s obojkem a telefonem?
Škoda, že to skončí do ztracena a pachatel zůstane nepotrestán .... Lidem asi nevadí, že mají vedle sebe člověka, který likviduje zvířata......
Můj názor na takovéto jednání je jasný. Zvířata, navíc viditelně označená, to nejsou žádné věci! Pokud jim někdo záměrně a zákeřně ublíží, musí být vůle takového pachatele najít! A potom i patřičně potrestat. Záměrné ublížení, nebo dokonce zákeřné zabití, trest stejný, jako za záměrné zabití člověka!

Díky za podporu těm, co mi ji dávají ....
Kéž by nic nebyla pravda, kéž by zde nemizely kočky, kéž bych se mýlil ...
Kéž by mi někdo zavolal na číslo z obojku, že má Mikiho u sebe a je živý a zdravý, abych si pro něj přišel ....

 

Miki - plakát

 


Miki - plakát

Miki - plakát

Miki - plakát

Miki - plakát